#1 2009-12-10 01:45:35

Itachi666

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 18

Slipknot

Slipknot  – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza heavy, thrash, death, nu i metalu alternatywnego. Zespół powstał w 1995 w Des Moines w stanie Iowa w wyniku współpracy perkusistów Shawna Crahana i Andersa Colsefniego. Cechą charakterystyczną grupy jest liczny dziewięcioosobowy skład. Ponadto muzycy występują w zasłaniających twarze maskach oraz kombinezonach.

W 2006 roku grupa otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Best Metal Performance za utwór pt. "Before I Forget", a w 2008 roku Slipknot dostał nagrodę Kerrang! Icon. Natomiast trzy z czterech oficjalnie wydanych albumów uzyskały status płyty platynowej.

Członkowie zespołu występują także w innych zespołach. Wokalista Corey Taylor oraz gitarzysta James Root są członkami grupy Stone Sour, perkusista Joey Jordison występował wraz z grupą Korn, ponadto jest liderem zespołu Murderdolls, w którym gra na gitarze, Sid Wilson prowadzi karierę solową jako DJ Starscream, natomiast Shawn Crahan jest liderem zespołu Dirty Little Rabbits.

Zespół Slipknot jako główne inspiracje wymienia takie grupy muzyczna jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Slayer, Judas Priest, Korn, AC/DC, Head of David, Godflesh, Skinny Puppy, Neurosis, Kiss oraz Beastie Boys. W twórczości grupy wyraźne są wpływy takich gatunków jak death metal, black metal, heavy metal oraz nu metal.

Grupa zaliczana jest do pionierów nurtu New Wave of American Heavy Metal łączącego wpływy thrash i death metalu oraz metalcore. Stylistycznie muzyka Slipknot porównywana jest do dokonań takich zespołów jak Pantera, Machine Head, Biohazard, Life of Agony czy Prong.

Wczesne utwory zespołu Slipknot charakteryzują się różnorodnymi partiami wokalnymi takimi jak: rapowanie, śpiew oraz growl
. Natomiast nowsze dokonania zespołu charakteryzuje większa ilość melodyjnego śpiewu. W tekstach dominują takie motywy jak: nihilizm, gniew, miłość, mizantropia czy psychoza.

To jest jedena z najczęsciej słuchanych prze zemnie kapel \m/

Ostatnio edytowany przez Itachi666 (2009-12-10 01:46:08)


http://img118.imageshack.us/img118/7154/14775fc0.gif

http://img.userbarz.com/150/29965.gif

Offline

 

#2 2010-02-12 15:42:58

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Slipknot

Nie wiem czemu, ale nie widziałam tego wątku O.o
W każdym razie: pamiętam, że Slipknota zaczęłam słuchać w pierwszej gimnazjum kiedy to było się jeszcze małym, głupim, ciągle krzyczącym punkiem *wspomnienia*. Znajoma nie raz 'śpiewała' ich piosenki na przerwach, więc w końcu się jakoś zabrałam za ich dyskografię. Bardzo lubię 'Surfacing' i 'Psychosocial'. Ta druga była moją pierwszą i jakoś pozostał do niej sentyment.


the black day still won't fade~

Offline

 

#3 2010-03-20 11:48:59

 Wu.

nancy girl

Punktów :   
Wiek: 5teen

Re: Slipknot

kiedyś podkochiwałam się w jednym gościu~, już zapomniałam w którym 8D. ale miłość wielka była.
people=shit, vermillion pt. 2, the nameless i parę innych. no i before i forget, klasa. nowa płyta nie podoba mi się kompletnie. komercja, komercja, komercja. ale wybaczam im, który zespół się nie sprzedaje z biegiem czasu?
w każdym razie nadal ich bardzo lubię ;3.


http://i1035.photobucket.com/albums/a437/tomspiercingbackup/graphics/amberanim.gif
AMBER~
nanananananananana ♥ nu a-b-o

Offline

 

#4 2010-05-28 22:14:55

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Slipknot

Nie wiem czy ktoś może słyszał, ale 24 maja zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach basista - Paul Gray.


the black day still won't fade~

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl