#1 2009-10-18 13:42:09

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Death Note.

http://images.friendster.com/images/widgetDirectory/widgetThumbs/_48906_DeathNote_Anime_Cast_500.jpg

Death Note opowiada historię genialnego licealisty imieniem Light Yagami, który znajduje tajemniczy notes upuszczony przez shinigami Ryūk. Notes ten posiada niesamowite właściwości: wpisując do niego imię oraz nazwisko osoby, której twarz znamy, ta umiera w określonych przez nas okolicznościach w ciągu 6 minut i 40 sekund. Jeśli w ciągu 40 sekund od zapisania imienia ofiary nie zostaną wpisane okoliczności śmierci, osoba umrze na zawał serca. Light dostrzega w tym szansę oczyszczenia świata ze wszelkiego zła. Pod pseudonimem Kira (od angielskiego killer), który to nadali mu jego zwolennicy, zaczyna wprowadzać swój plan w życie. Na drodze staje mu jednak tajemniczy L – legendarny detektyw, geniusz, postrzegający działania Kiry jako zwykłe morderstwa.

Fabuła filmów miejscami znacznie odbiega od mangowych wątków, co nie spotkało się z aprobatą wielu miłośników komiksu. Anime jest znacznie wierniejszą adaptacją mangi, niemalże w stu procentach zgodną z papierowym pierwowzorem.

[Wikipedia]


the black day still won't fade~

Offline

 

#2 2009-10-18 14:46:42

Hisayuki

Użytkownik

Punktów :   

Re: Death Note.

Oglądałam to anime.
Podoba mi się ta fabuła, bo to jedno z niewielu anime które mnie zaciekawiło.
Jest jednym z moich ulubionych.
Chociaż szkoda, że L zginął. Był moją ulubioną postacią.

Offline

 

#3 2009-10-18 20:33:15

Takeru

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 18

Re: Death Note.

Oj tak to anime jest genialne, możecie wierzyć lub nie ale poznałam to anime dzięki mojej nauczycielce od polskiego która pożyczyła mi mangę a potem dała mi anime^^ jak zaczęłam je oglądać to nie mogłam się oderwać normalnie oglądałam odcinek za odcinkiem xD


http://img44.imageshack.us/img44/1567/sagaxbass.gif

Offline

 

#4 2009-10-19 16:36:08

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Death Note.

KOCHAM...geniusz no ^^ nie oglądam zbytnio anime...nie czytuję mangi, ale DN jest sugoi <3

Offline

 

#5 2009-11-01 21:19:08

Sayu

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: Podobno 14.

Re: Death Note.

Ja tam najbardziej kocham Heńka... To znaczy Ryuk'a. Bosski jest.! ^ ^

Offline

 

#6 2009-11-18 18:37:09

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Death Note.

co ja tu napisałam?!! WTF? XD ze nie oglądam ANIME?! xD jestem walnięta. OGLĄDAM XD

Offline

 

#7 2009-11-21 23:14:05

yurei

Użytkownik

Punktów :   

Re: Death Note.

Przez dosyć długi okres po obejrzeniu tego anime miałam obsesję na punkcie L'a i Near'a xD. Takie zboczenie.

Offline

 

#8 2009-11-23 22:59:14

Lulish_D

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 17

Re: Death Note.

Dla mnie bogami byli i SĄ nadal Light i L xD
Anime nie widziałam całego, ale za to czytałam wszystkie tomy mangi po angielsku wraz z wydaniem specjalnym [ ah, te przerwy i lekcje spędzone na czytaniu *.* ]. Jedne z najlepszych m&a ostatnich lat!

Offline

 

#9 2009-11-24 18:02:46

Putek47

Użytkownik

Punktów :   

Re: Death Note.

ja tam kocham to anime <3 i popieram bardzo Light'a. taki swiat teraz chory, pedofilia, itd nawet poglaszczesz dziecko to uwazasz za pedofilie, lub jak ta babka niania usunela dragon ball =w= to juz chore jest XD ale trza zyc =)

Offline

 

#10 2009-11-24 20:04:48

Lulish_D

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 17

Re: Death Note.

Taak. Z jednej strony wszyscy tacy przewrażliwieni, przesadzają, a z drugiej ile żyje na świecie bezkarnie prawdziwych przestępców...
Bardzo żałuję, tego jak skończył Light. Byłam ciekawa jakby wyglądałby świat rządzony według jego praw. Oczywiście jednak 'zło' musiało przegrac.
Krótko: końcówka jest beznadziejna - według mnie - wymuszona. >I

Offline

 

#11 2009-11-25 16:33:27

Putek47

Użytkownik

Punktów :   

Re: Death Note.

ciekawie by bylo... 0 kradziezy przestepstw, nikt by sie nie opierdalal XD kazdy do roboty uczciwie pieniadze zarabiac...

Offline

 

#12 2009-11-29 12:07:58

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Death Note.

mwahaha...no pewnie ;D

ale nie mócie ze L'a nie lubiłyscie XD

btw. Dragon balla mi brak ;/

Offline

 

#13 2009-11-30 20:45:57

Lulish_D

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 17

Re: Death Note.

Oczywiście, że L był zajebisty xD Szkoda, że jednak umarł T.T Kiedy go nie było, wszystko zrobiło sie gorsze

Offline

 

#14 2009-12-07 21:42:05

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Death Note.

noo. juz mi lepiej!! ^^ bo myslalam ze wszystkie przeciwko ;D

Offline

 

#15 2009-12-08 14:43:50

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Death Note.

Anime nie lubie - za długie dla mnie. Lepszy film bo się można było napawać widokiem przystojnych facetów XD


the black day still won't fade~

Offline

 

#16 2009-12-12 10:49:23

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Death Note.

ja nie lubię filmu, bo Light jest dla mnie brzydki XD

Offline

 

#17 2009-12-31 17:28:24

 Junko

Użytkownik

Punktów :   

Re: Death Note.

DN to następne anime mojego życia XD Ale najlepszy był L.Lawliet

Offline

 

#18 2009-12-31 17:30:39

 Junko

Użytkownik

Punktów :   

Re: Death Note.

O tak film był gorszy:(_):

Offline

 

#19 2009-12-31 17:57:42

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Death Note.

Junko - nie piszemy posta pod postem. Regulamin wciąż jest i obowiązuje każdego.


the black day still won't fade~

Offline

 

#20 2010-03-17 17:52:24

 Chizuru

Uruha's wife ;3

Punktów :   
Wiek: 17

Re: Death Note.

okey... anime jak dla mnie zajedwabiste tylko trochę mi zbrzydło jak L'a zabrakło =.= co jak co ale on jednak dużo do tego anime wprowadził swoją osobą ^^ aż żal, że potem jego miejsce zajął N =.= już Mello byłby lepszy! xD kocham jak on się obżera wiecznie tą czekoladą xD


www.ars-amandi.blog.onet.pl  <- fan fick o Gazetach, który piszę z najlepszą przyjaciółką ^^

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plPrace ziemne kraków wykopy oferta Prace koparką kraków