#1 2010-03-16 15:17:52

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Elfen Lied

http://3.bp.blogspot.com/_JQ1DYsNX1_g/SLfxltRPSaI/AAAAAAAAAYo/MEnHPweku48/s400/Elfen_Lied_1.jpg

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 13×23 min
Tytuły alternatywne: エルフェンリート
Gatunki: Dramat, Horror
Rating: Nagość, Przemoc;
Pierwowzór: Manga;
Miejsce: Japonia;
Czas: Współczesność
Opis: Historia opowiada nam o młodej dziewczynie Lucy, która ucieka w niewyjaśnionych okolicznościach z laboratorium naukowego mieszczącego się na wyspie. Wydostaje się ona stamtąd, zabijając sporą liczbę strażników, przy użyciu swoim nadprzyrodzonych mocy. Podczas ucieczki zostaje trafiona kulą z karabinu w przeciwczołgowy dziwny hełm. Wpada z klifu do wody i dzięki temu wydostaje się z wyspy. Lucy jest "Dicloniusem" - istotą podobną do człowieka, mającą jednak na głowie dwa małe rogi, przypominające nieco kocie uszy. Istoty te posiadają "vectory". Są to niewidzialne ramiona wyrastające z pleców, które doskonale spełniają rolę potężnej broni.

Opinia:
Już gdzieś wspomniałam, ze to moje pierwsze anime jakie bardzo polubiłam. Historia tego anime na prawdę mnie urzekła.

Ostatnio edytowany przez Juria (2010-03-16 15:19:10)


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#2 2010-03-16 16:26:36

Suzukixo

Użytkownik

Punktów :   

Re: Elfen Lied

przepiękne anime..

Offline

 

#3 2010-03-20 11:27:45

 Wu.

nancy girl

Punktów :   
Wiek: 5teen

Re: Elfen Lied

jak mi się to anime nie podobało 8DDD.
ci bohaterowie... zaraz, ich nie można tak nazwać, to uwłacza wszystkim postaciom z innych mang/anime/książek/etc. etc.
imo nic mnie w tym nie urzekło. jakaś dziewoja ma manię zabijania i jakieś śmieszne różki na głowie, myśli, że jest najsilniejsza i w ogóle olaboga. niby tragedia jest, ale to się raczej tyczy całego zamysłu anime.
a manga jeszcze gorsza. mam raczej na myśli kreskę, bo fabuły w ogóle nie mogłam zdzierżyć.


http://i1035.photobucket.com/albums/a437/tomspiercingbackup/graphics/amberanim.gif
AMBER~
nanananananananana ♥ nu a-b-o

Offline

 

#4 2010-03-20 14:49:45

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: Elfen Lied

Miła krytyka, aczkolwiek nie doprecyzowana.   Anime i mangi ma to do siebie , że są proste, a schemat bohaterów powtarzają się jak pory roku, jednakże to dyskusja, która nie powinna być w tym temacie. Po za tym widzę już w twojej wypowiedzi, iż jest ona sprzeczna z fabułą. Lucy, nie zabijała dlatego, ze uważała się za najlepszą czy dlatego, iż miała manie zabijania. Ona się po prostu mści. Gratuluje powierzchownej oceny.


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#5 2010-03-20 15:22:51

 Wu.

nancy girl

Punktów :   
Wiek: 5teen

Re: Elfen Lied

gdybym pisała recenzję, krytyka była by dopracowana, ale zauważ, że forum jest po to, żeby wyrażać swą opinię, a nie pisać kilkunastostronicowe wypracowania na temat "dlaczego lubię/nie lubię (niepotrzebnie skreśl) to, to i tamto", więc oszczędź sobie ironię ;]. ale jeżeli już koniecznie chcesz wiedzieć, czemu nie podobało mi się to anime, to powiem.
otóż cała historia przedstawiałaby się jako-tako przyzwoicie (pomysł z diclu-coś-tam fajnyfajny), ale już całe wykonanie skopane na całej linii. przede wszystkim chodzi mi o postacie.
postacie tego anime są śmieszne, nie przejawiają żadnych naturalnych zachowań, są nudne i nieciekawe, a także nierealne. ja rozumiem, że anime nie są realne i proste, ale żeby aż tak? argument: jakaś dziewczynka idzie po plaży, widzi gościa z wydłubanymi oczami i co robi? krzyczy, płacze, jest przerażona? nie, ona się spokojnie pyta "czy nic panu nie jest?" - czy to jest zachowanie naturalne? szczerze w to wątpię. oczywiście mogłabym mogłabym wymienić jeszcze wiele, wiele takich przypadków, gdzie postacie zachowują się jak całkowite ewenementy, acz to chyba zbędne.
a sama lucy - no cóż, może jestem jedyna, ale od początku miałam wrażenie, że jeżeli miała skopane życie to musi zabijać, bo zemsta jest taka słodka, a ona zUa i mHroczna i w ogóle nikt jej nie podskoczy.


http://i1035.photobucket.com/albums/a437/tomspiercingbackup/graphics/amberanim.gif
AMBER~
nanananananananana ♥ nu a-b-o

Offline

 

#6 2010-03-20 15:53:36

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: Elfen Lied

Spokojnie~ Ja wyrażam również swoją opinie. Nie ma co się tak burzyć. Jeśli wydaje się opinie podobną do krytyki  powinna być dobrze uzasadniona, na tym polega moc konwersacji i wymiana zdań na forum, a nie jedynie wydawanie powierzchownych ocena. Umiejętnie w kilku zdaniach sprecyzować co ma się na myśli. Jednakże pomińmy tą sprawę i przejdźmy do tematu anime. Oczywiście jest to banalne, że mała dziewczynka pyta się "Czy nic panu nie jest", nie mniej jednak pragnę zauważyć, tak jak sama napisałaś, iż anime nie jest realistyczne i nigdy nie było, zawsze jest nad ciągnięte, to samo Bleach, to teraz była patrzyła czy to anime jest realistyczne i czy postacie są realne - to śmieszne. Trzeba pamiętać, że to tylko bajka, a nie świat realistyczny.(Swoja drogą głupie podejście, dla mnie bajka to bajka.)  Po za tym, na co rzeczywistość, skoro jest niemożliwe to, iż urodzą się kiedyś "lepsi" ludzie z naprzyrodzoną mocą, tu już mamy potwierdzenie, że jest to fantastyczne. Więc śmiało mogę napisać, że takich bajek nie określa się pod kontem realistycznym. Niestety, Lucy nie robiła na mnie wrażenia, że jest  mroczna (? Nie wiem skąd to słowo wzięłaś.. bo tam mroku nie było..) i zła również nie była, aczkolwiek każdy patrzy na to ze swojej perspektywy.

pS: Nie każdy potrafi wydać krytyczną opinie do czegokolwiek. Gratulacje.


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#7 2010-03-20 17:45:36

 Wu.

nancy girl

Punktów :   
Wiek: 5teen

Re: Elfen Lied

ależ ja jestem spokojna, może nie wiesz, ale trudno mnie zirytować (częściej to ja irytuje innych, ale nvmd :3). szczerze, mnie to raczej bawi. i trochę męczy (a skoro o tym mowa - zgłodniałam...), bo i tak zdaję sobie sprawę, że ty i tak wiesz swoje, a ja swoje, ale skoro forum jest od wyrażania opinii...
oczywiście wiem, że anime nie jest realistyczne, ale to nie znaczy, że dziewczynka na widok rozczłonkowanego gościa powinna być spokojna. w końcu to nie jest serial dla jakiś dzieciaczków, ma etykietkę "+18", więc trochę krzty normalnych zachowań powinien mieć (nawet wypadałby), by choć trochę spodobać się szerszej, dorosłej publiczności, która ma choć trochę oleju w głowie i nie rajcuje ją widok wyrywanych kończyn wyglądających jak szynka polana keczupem i domieszką farby, a także laska, która nie dość, że przez połowę czasu antenowego lata nago, ma rozdwojenie osobowości, to musi jeszcze dopełnić swojej "cudownej" zemsty. czy ty, załóżmy czysto teoretycznie, jako osoba dorosła, zamierzająca obejrzeć to anime, chciałabyś, żeby okazało się tak infantylne? o, przepraszam, pewnie tak. mi natomiast nie.
wybacz, ale porównywanie wybielacza do "el" jest trochę nie na miejscu. dlaczego? elfen lied to (tak głoszą legendy) anime-dramat, przeznaczone dla osób od lat 18, a bleach to zwykła nawalanka bez żadnego sensu, typowa "bajka", tylko bardziej brutalna (jednak mimo to wydaje się dramatem psychologicznym przez lucy & spółce zoo imho), a jak wiadomo akurat w przypadku takich bajek o irracjonalne zachowania nietrudno.
lucy nie jest według ciebie mroczna? huh, dziwne, w tym momencie zastanawiam się, czy oglądałyśmy to samo anime. toż to typowe dziecko antychrysta. ucieleśnienie typowych emo dziewojek XXI wieku, ale co kto uważa. amen.


http://i1035.photobucket.com/albums/a437/tomspiercingbackup/graphics/amberanim.gif
AMBER~
nanananananananana ♥ nu a-b-o

Offline

 

#8 2010-03-20 19:01:51

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: Elfen Lied

Jeśli cię męczy i śmieszy dyskusja, w której chcesz udowodnić swoją rację nie biorąc pod uwagę tego co ja piszę, to  po prostu zaprzestań odpisywania. Nie twierdzę, iż wiem swoje, bo jednakże przyznałam Ci rację, że postawa dziewczynki jest banalna i nie naturalna, choć z drugiej strony nie jest ona do końca taka spokojna, ale to moja subiektywna ocena,a zmierzam do obiektywizmu. Etykieta występuje gdyż jest tam dużo krwi i scena z maltretowanym zwierzęciem, ale jak widać to nie przeszkadza innym. Strasznie uogólniasz tę historię, co można zrobić w każdym gatunku anime. Wtedy każda fabuła wyda się infantylna, a jej bohaterowie beznadziejni. A pragnę zauważyć, że tam nie chodziło jedynie o zemstę o ile można to tak nazwać, a odrzucenie i przyjaźń, więc ponownie widzę nie doprecyzowanie z Twojej strony, ale to jest mało znaczące. Lucy  nie była mroczna i nigdy jej tak nie postrzegałam, raczej wydaje mi się na zezłoszczoną na świat dziewczyną. Niestety, nie widzę nic w tym nie na miejscu, jeśli porównuje bajkę z bajką, choć teraz potwierdziłaś mi to co napisałam powyżej. Bleach to zwykła bijatyka, troszkę brutalna, ale ze zwykłą przeciętną fabułą.


Po za tym opanuj się troszkę, nie widzę tego spokoju w wypowiedziach, a stwierdzenie " o, przepraszam, pewnie tak." jest niekulturalne z Twojej strony, bo pachnie mi tu ironią. Podchodzisz do tej dyskusji nazbyt emocjonalnie. o.O


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#9 2010-04-29 18:31:07

madhtsg

Użytkownik

Punktów :   

Re: Elfen Lied

każdy może odebrać fabułę i resztę jak chcę, ja nie miałam problemów z polubieniem anime kończąc na mandze , gdyby anime było pozbawione krwawych scen wcale nie straciłoby całego 'uroku' (a słyszałam opinie ludzi wmawiających Mi, że podoba mi się to tylko dlatego że jest krwawe).
Wg mnie co do kreski nie ma co narzekać, opening urzekł mnie od pierwszego usłyszenia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl