#1 2010-04-29 18:09:13

madhtsg

Użytkownik

Punktów :   

D

http://i44.tinypic.com/262ledl.jpg

Wspaniała mieszanka metalu i melodyjnego rocka - tak określić można muzykę D. W dość krótkim czasie po powstaniu zespół zdążył wyrobić już sobie markę, zapewne dlatego, że znacznie wyróżnia się z tłumu innych indiesowych zespołów visual kei. Ich największy atut to na pewno wokal a zaraz po nim różnorodność kompozycji. W ich muzycznym dorobku odnajdziemy zarówno ciężkie gitarowe kawałki jak 'Face' czy 'Vampire Missa' jak i piękne nastrojowe ballady w stylu 'Tsukiyo no Koi Uta', z których każda jest swego rodzaju popisem artystcznym wokalisty. Swoim pięknym, czystym i głębokim głosem Asagi potrafi wprost oczarować! Pracował na to długo, będąc wcześniej wokalistą kilku innych zespołów. Kluczem do sukcesu dla D okazało się być właśnie doświadczenie!


źróło: jame-world.pl


Wokal - Asagi
Gitara - Ruiza
Gitara - Hide Zou
Bass - Tsunehito
Perkusja - Hiroki

http://www.youtube.com/watch?v=ICcDeM_YqFc  7th rose
http://www.youtube.com/watch?v=zoayBrzMzOk   tightrope
http://www.youtube.com/watch?v=9OXNPpLBQfk  Yami no kuni no Alice

Ostatnio edytowany przez madhtsg (2010-04-29 18:11:23)

Offline

 

#2 2010-04-29 21:11:26

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: D

Kocham, wielbię, kocham, wielbię, kocham. Mój drugi zespół z nurtu j-rocka. Pierwsza piosenka - `Ouka saki some ni keri` - wciąż ulubiona, pamiętam do dziś, że po zobaczeniu teledysku nie mogłam uwierzyć, że to facet, ale dopiero zaczynałam. Zdecydowanie wolę ich starsze kawałki, bo nowe to nie to samo. Przekonałam się o tym zwłaszcza kiedy usłyszałam `7th rose` - niektóre fragmenty są okey, ale reszta jest okropna i nie pasuje mi cholernie do Asagiego. A `Day by day` jest po prostu okropne i nie potrafię tej piosenki znieść.


the black day still won't fade~

Offline

 

#3 2010-04-30 15:17:24

madhtsg

Użytkownik

Punktów :   

Re: D

'day by day' to dobry singiel, ale dobry wtedy kiedy nie słucha się samego 'day by day' taka prawda, to już mi śmierdziało jpopem prędzej.
7throse jest może i piosenką jak na D dosyć dziwną, ale ja potrafię gustować w wielu gatunkach i po pewnym czasie spodobała mi się

Offline

 

#4 2010-05-12 19:33:01

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: D

Jednak stare ich piosenki są najlepsze. W te nowe ładują wszystko co się da, począwszy od fragmentów gotyku, skończywszy na minimalnych, ale jednak wstawkach popowych. Przesłuchałam ostatnio ich album Neo culture ~Beyond the world~ z 2007 i po prostu tęsknie za tymi klimatami starego, dobrego D. Mam nadzieję, że wydadzą w najbliższej przyszłości coś na wzór tego.


the black day still won't fade~

Offline

 

#5 2010-05-12 20:48:55

madhtsg

Użytkownik

Punktów :   

Re: D

ładują czy nie łądują - to chyba dobrze zę starają się właśnie kombinować i eksperymentować, bo dla jednych wychodzi to dobrze, dla innych źle.
Ostatnia 7thROSE jest drugą moim zdaniem ich najlepszą płytą zaraz po to the name of the ROSE , ja tez jestem oczarowana starym D, całą epką vampire missa i starymi wampirczymi klimatami, ale nowa płyta jest inna a jednak wspaniała, bo jest całkiem rozna i pewnie dlatego ja sie ciesze ze D radzi sobie z eksperymentowaniem, zobaczymy co bedzie za niedługo, kiedy nowy singiel wyjdzie;3

Offline

 

#6 2010-05-12 22:02:08

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: D

Właśnie mnie ciekawi jak im to wyjdzie, czy może wcześniej znowu coś się wydarzy pechowego tak jak spadnięcie ze sceny przez Asagiego na koncercie dla fanklubu, jakoś nie mogę sobie wyobrazić zespołu bez niego, a jednak im się udało na koncercie w Tokio i Osace. To dobrze o nich świadczy.


the black day still won't fade~

Offline

 

#7 2010-05-13 15:11:00

madhtsg

Użytkownik

Punktów :   

Re: D

oby sie nie wydarzyło, oby nie.
w 7throse daybyday jest w sumie tragiczne, ale reszta płyty ma niespotykany klimat ^ ^

Offline

 

#8 2011-01-27 18:28:40

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: D

Na oficjalnej stronie zespołu visual kei D pojawiła się szczegółowa lista krajów, w których ta znana grupa wystąpi już w maju. Na chwilę obecną europejska trasa koncertowa, zatytułowana VAMPIRE SAGA in Europe ~ Path of the Rose ~ obejmuje 10 koncertów, w tym również koncert w Polsce, który odbędzie się 12 maja we wrocławskim Firleju.

05/07 Paryż / Francja
05/08 Amsterdam / Holandia
05/11 Hamburg / Niemcy
05/12 Wrocław / Polska
05/14 Lyon / Francja
05/15 Monachium / Niemcy
05/17 Kolonia / Niemcy
05/19 Londyn / Wielka Brytania
05/21 Moskwa / Rosja
05/22 Helsinki / Finlandia

JaMe Polska


the black day still won't fade~

Offline

 

#9 2011-08-30 05:18:49

aff

Użytkownik

Punktów :   

Re: D

Z D zapoznałam się jakiś czas temu w ramach porządkowania tego, co też namnożyło mi się na dysku. Początkowo podchodziłam do nich dość sceptycznie, jak do wszystkich nieznanych mi zespołów, jednak głos Asagi'ego ostatecznie mnie przekonał. Nie znam ich twórczości co prawda zbyt dobrze, w piosenkach się orientuję, w poszczególnych członkach zespołu również, jednak nie jest to zbyt bliska znajomość. Muzycznie kojarzę ich jedynie ze starych utworów, nie pokusiłam się jeszcze o zapoznanie z nowym materiałem, jednak czytając różne opinie na ich temat sądzę, że czas najwyższy to nadrobić.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl