#21 2010-10-04 23:20:41

Natsuko

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 15

Re: Konban wa XD

kuurde! po raz pierwszy zapragnęłam opuścić Wrocław na rzecz Warszawy! ale szczęściara z Ciebie ;xx ja nie mam szansy na takie liceum ;xx
a tak po za tym to cześć! miło poznać!^^

co do nauki japońskiego, to jeśli mogę coś poradzić z własnego doświadczenia: jeśli uważacie, że kana jest trudna - szybko zmieńcie zdanie! bo potem przyjdą kanji i nie będzie już tak fajnie. żeby się nauczyć znaków, trzeba je pisać. bierzesz kartkę z wydrukowaną hiraganą (i koniecznie z kolejnością zapisywania kresek) i heja po marginesach na j. polskim na przykład. potem zapisujemy przykłady słów w hiraganie, żeby jakoś grało. dla porządku uczymy się poziomami. (najpierw a i u e o, ka ki ku ke ko, itd.) trzy dni ćwiczenia w wolnych chwilach w szkole i rządek opanowany im więcej poziomów, tym więcej kombinacji słów. (zauważcie, że uczycie sie równocześnie słownictwa) potem to samo z katakaną. tylko, że tutaj nie ma już tylu słówek i trzeba zrobić wszystko na raz, ale katakana wydaje mi się łatwiejsza, po za tym ma się już jakieś tam wyczucie... dodatkowo podczas nauki gramatyki można przykłady zdań zapisywać najpierw w romaji, a potem w hiraganie. też jakieś ćwiczenia )
nie żebym ja była jakimś geniuszem, bo jestem na to za leniwa i jakoś słówka nie chcą mi wchodzić do głowy, ale dla chcącego nic trudnego. no i trzeba się uczyć!

edit:
o kurcze, sie rozpisałam trochę xDD

Ostatnio edytowany przez Natsuko (2010-10-04 23:21:31)


Wiewiórka, i lisek, i zając. Futrzane ogonki mają
Tylko biedronka nie am ogonka. Niema ogonka biedronka
Koguty bociany i wrony. Pierzaste mają ogony
Tylko biedronka nie ma ogonka. Nie ma ogonka biedronka

Offline

 

#22 2010-10-05 20:02:10

 Hanako

Kuroi Sakura

Punktów :   
Wiek: 15 lat

Re: Konban wa XD

Cześć dzięki za podpowiedz na pewno  skorzystam z tego

Offline

 

#23 2010-11-01 21:37:13

 Gazeciara

Inaf

Punktów :   
Wiek: 15

Re: Konban wa XD

Ohayoooo!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nadrabiam zaległości i przewituje się z ludźmi xD  Ahh temat szkoły jakoś mnie to zbytnio nie kręci. xD


I can't go back, even now...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl