#1 2011-02-08 12:43:59

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Hej

Hej wszystkim, Jestem Al, uwielbiam muzykę! Usyłszałam F.I.R. i zaczeło się. FACYNACJA ... na początku językowa potem muzyczna - w każdym razie zaczeło się od "dźwięku":d trochę próbuję sił w chińskim, ale to powolna praca z nauką tego języka.
Muzycznie -  z Azji nie lubię ich dzielić na j - k - c - itp. po prostu mój podzial jest na tych, którzy są dobrzy i tych których lubię. Choć japoński nie jest moim językowym ulubieńcem więc jak mam dużo słuchać w tym języku wymiękam.
Słucham dosłownie wszystkiego; a z bardziej znanych lubię Leehoma Wanga. Ma kilka kawałków, których video po prostu robraja mnie i daje takie pozytywne wibracje:D

Pozdrawiam wszystkich!
Al

P.S. mam nadzieję, że nic przeciwko regulaminowi nie "przeskrobałam"....

Offline

 

#2 2011-02-08 15:26:41

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: Hej

Witamy na forum. O proszę, w mojej winampowej bibliotece też jest F.I.R.  ^ ^


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#3 2011-02-08 17:07:59

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

Juria napisał:

Witamy na forum. O proszę, w mojej winampowej bibliotece też jest F.I.R.  ^ ^

Także witam!) No to już mamy o czym porozmawiać jak słuchasz F.I.R. A ktory z ich kawałków jest Twoim ulubionym?

Offline

 

#4 2011-02-08 17:33:54

Natsuko

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 15

Re: Hej

dumdumdum! dzieńdoobryy!
nie lubisz jrocka? ;x
a Traxy lubisz?
jaką muzykę chińską być poleciła??
^^"


Wiewiórka, i lisek, i zając. Futrzane ogonki mają
Tylko biedronka nie am ogonka. Niema ogonka biedronka
Koguty bociany i wrony. Pierzaste mają ogony
Tylko biedronka nie ma ogonka. Nie ma ogonka biedronka

Offline

 

#5 2011-02-08 19:23:19

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

Natsuko napisał:

dumdumdum! dzieńdoobryy!
nie lubisz jrocka? ;x
a Traxy lubisz?
jaką muzykę chińską być poleciła??
^^"

Cześć! generalnie jest tak, że jakoś japoński mi nie podchodzi do słuchania... coś mi dźwiękowo nie odpowiada jak dlużej słucham... może kiedyś sie to zmieni. Póki co zdecydowanie i na maxA jestem zakochana w chińskim:P z japońskich bandów mocno przesłuchiwałam kiedyś P.T.P. (pay money to my pain) - ale.... to wyjatek od normy bo oni mają teksty in english:d No i oni są chyba takim klasykiem, jak zaczynałam wsiąkać w te klimaty zaprzyjaźniona Szwedka własnie ich mi poleciała.

A co mogę polecić... zależy jakie klimaty lubisz... z takich gwazd świecących, z mojego ulubionego Tajwanu - pochodzi Leehom Wang... no to naljlżejsze z mozliwych klimatów - ON, ale uwielbiam te 2 jego kawałki:

http://www.lastfm.pl/music/%E7%8E%8B%E5 … fkQ6qZGKIY
i http://www.youtube.com/watch?v=XWraXSrTjZ8

Lubię F.I.R. ale trzeba lubić klimaty w jakich są ich kawałki - polecam np ten numer:
http://www.youtube.com/watch?v=7b0AeGnq … re=related

Jak dla mnie JJ Lin w tym kawałku jest super (imituje genialnie indyjski akcent!:d) i oby takiej muzyki było więcej!:
http://www.youtube.com/watch?v=QQSaP2pi … re=related

A tak właśnie mi na myśl przyszło - co prawda ten facet to nie Chiny, ale Filipiny:D ale ten kawałek JEST BOSKI!!! zawsze słucham go i słucham... ta muzyka... kawałek nazywa sie Yugto, spiewa Rico Blanco - tamtejszy góru!
http://www.youtube.com/watch?v=K7JMlCWb … re=related

Offline

 

#6 2011-02-08 20:27:12

 miyaki

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 19

Re: Hej

Hello.
Woah, dawno dawno temu próbowałam zaznajomić sie z chińską muzyką, ale jakos mi nie wyszło, nie mogłam się przemóc. Zostałam na etapie Jay'a Chou  :3 Ale twój entuzjazm mi sie udzielił i postanowiłam zmierzyc się jeszcze raz, haha Może cos z tego wyjdzie.

Co do chińskiego - podziwiam Cię, że chciało Ci się wgl zabrać za naukę, bo nawet gdy słyszę u siebie w szkole językowej (gł.skierowana na chiński właśnie) jak wszyscy oprócz mojej grupy i Akiry mówią po chińsku to aż mi się zaczyna kręcić w głowie

Ostatnio edytowany przez miyaki (2011-02-08 20:28:13)

Offline

 

#7 2011-02-08 21:02:27

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

miyaki napisał:

Hello.
Woah, dawno dawno temu próbowałam zaznajomić sie z chińską muzyką, ale jakos mi nie wyszło, nie mogłam się przemóc. Zostałam na etapie Jay'a Chou  :3 Ale twój entuzjazm mi sie udzielił i postanowiłam zmierzyc się jeszcze raz, haha Może cos z tego wyjdzie.

Co do chińskiego - podziwiam Cię, że chciało Ci się wgl zabrać za naukę, bo nawet gdy słyszę u siebie w szkole językowej (gł.skierowana na chiński właśnie) jak wszyscy oprócz mojej grupy i Akiry mówią po chińsku to aż mi się zaczyna kręcić w głowie

Hej, hej,

Cóż, chiński jest jak budowanie domu... heh... trzeba mieć dobry plan, "fundusze"=czytaj tutaj duŻO chęci, zapalu i samozaparcia oraz kosztuje to sporo czasu, no i przy tym dobrze mieć zadatki poliglockie:d. tak mi naukę chińskiego wyłożył zaprzyjaźniony Chińczyk. I tak jest - bo same nagłosy i wygłosy hehe mogą człowieka wyprowadzić z równowagi. Ale ja akurat z chińskim wyszłam z założenia dobrej zbawy - a to ważne.

Jay Chou... wiesz... nie wiem - ale gdyby on był pierwszym wokalistą z Chin od którego bym zaczynała - nie wiem jak moja miłość do chińskiej muzyki by się potoczyła... Niby w 2010 był no.1. ale on mnie jakoś w ogole nie kręci, nie przekonuje. Dla mnie prawdziwym no.1. z tych ich gwiazd jest Leehom Wang:d kurcze co krok lapie sie ze sadze mu laurki:D Ale jest zabwany, ma ciekawy glos, niezla buzie - i sa kawalki od przezabwanych do romantycznych ballad - wiec kazdy cos znajdzie:)

No od słuchania CHinczyków, szczegolnie w "gromadzie" lub generalnie mowiacych stadnie po chinsku - moze krecic sie w glowie.
Dla mnei bariera w nauce to 1 - nauka rysowania domkow 2 - dalej bardzo wymagajaca wymowa.. i to wszystko sprawnie polaczyc... to troche trudne... :d

Offline

 

#8 2011-02-08 22:08:50

Natsuko

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 15

Re: Hej

łał! uczysz sie chińskiego?? ogarniasz znaki? ja nie mogę z kanjami @@ prześladuje mnie każdy, który skłąda sie z więcej niż czterech znaków.. xox


Wiewiórka, i lisek, i zając. Futrzane ogonki mają
Tylko biedronka nie am ogonka. Niema ogonka biedronka
Koguty bociany i wrony. Pierzaste mają ogony
Tylko biedronka nie ma ogonka. Nie ma ogonka biedronka

Offline

 

#9 2011-02-08 23:38:35

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Hej

Witam na forum


the black day still won't fade~

Offline

 

#10 2011-02-09 00:19:14

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

Natsuko napisał:

łał! uczysz sie chińskiego?? ogarniasz znaki? ja nie mogę z kanjami @@ prześladuje mnie każdy, który skłąda sie z więcej niż czterech znaków.. xox

heh, no tak próbuję sił z chińskim - za rok zapytaj się - i JAK poszło?  ale chiński to taki kozak niezły językowy:d wiesz, mi ta ilość linii nie przeszkadza... bo zalożyłam zeszycik jak w przedszkolu i kreśliłam sobie. Najgorsze jest to, że jestem piekielnie szybką osobą, a przy chińskim ciągle hamujesz, hamujesz i hamujesz....Aaaaaaaaaa  - bo tam dużo po prostu trzeba wyćwiczyć. no i jak już nakreślisz ten znak - trzeba jakos w głowie ułożyc sobie połączenie z myślą konkretnego słowa - potem zbitki, zdania - musi to szybko te laczenie isc - i to mi sie wydaje TAKI PRZESKOK i trudność :d ech... chińszczyzna:D Ale cel mam szczytny - za ok. rok chcę sama do CHin wybyć - i podbno nawet jak akcent czy inne mi nie wyjdą lub w jakimś rejonie mają coś inaczej w wymowie - to jak się im napisze - zrozumieją Ciebie - a to już cos:)

Chocoletta napisał:

Witam na forum

Także witam!

Offline

 

#11 2011-02-09 02:35:42

 miyaki

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 19

Re: Hej

Dzięki mandarynce *moja szkoła* miałam okazję trochę tego 'zasmakować' i dla mnie to naprawdę, japoński a nawet koreański to pikuś przy chińskim. Głównie przez to, że to łamacz języka, czego nie cierpię. Ale życzę powodzenia, bo na pewno Ci sie przyda, zwłaszcza jeśli traktujesz to jako pasję i zabawę, może Ci pójść to sprawie i szybko.

Co do Jay'a Chou, no nie wiem, jakoś przypadkiem trafiłam kiedyś *hohoho już chyba 5 lat temu* na "Fearless" i jakoś mnie zainteresował *pomimo, że wtedy byłam raczej ograniczona do jrocka i nic poza tym nie trawiłam*, potem dalej nieco przesłuchałam jego piosenek, i obejrzałam Kung Fu Dunk i po tym...jakoś go odstawiłam na daleeeeeeeeeeki plan. Ale wrócę do nich, wrócę! Azja na Japonii i Korei się w końcu nie kończy (:

Offline

 

#12 2011-02-09 12:39:04

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

Japońskiego nie uczyłam się, więc nic nie mogę powiedzieć - ale z samych tekstów piosenek czy filmów mogę powiedzieć, że brzmieniowo do powtórzenia jest o wiele łatwiejszy. Koreański... uwielbiam sluchać:d jakbym miała go do czegoś porównywać - powiedziałabym że jest jak miód:)) Ale też nie miałam przyjemności nauki...Ale chiński... liznęłam kiedyś już starożytnej greki, uczyłłam się tez rosyjskiego - a mimo to TU znaki chińskie to jest wyzwanie do biegłego posługiwania. A i słyszałam, że np. z takim japońskim Polak może biegle władać po 2 latach i przez tel nawet Japończyk się nie złapie że to nie Japończyk:d ale podbno szybko zapomina się wymowy jak sie troche go nie uzywa...

A Jay Chou... wiesz, jest dobry, popularny i zarobił ponad 8 mln$ w zeszłym roku - o czymś to świadczy - ale jakoś coś mi w nim nie pasuje do miłości wielkiej:d. Ale do chińskiej muzyki zachęcam, szczególnie szukaj wokalistów i zespołów z Tajwanu:))

Ostatnio edytowany przez SasankaA (2011-02-09 12:42:37)

Offline

 

#13 2011-02-09 23:18:18

 Gazeciara

Inaf

Punktów :   
Wiek: 15

Re: Hej

Dżem jest dobry i koniec! :3  Witam witam ^ ^
Jeśli chodzi o chiński ja jedynie gustuje w filmie :3 Do muzyki.... Nie potrafie jej posluchać, nie przemawia do mnie
Pozdrawiam ^ ^


I can't go back, even now...

Offline

 

#14 2011-02-10 01:30:28

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

Gazeciara napisał:

Dżem jest dobry i koniec! :3  Witam witam ^ ^
Jeśli chodzi o chiński ja jedynie gustuje w filmie :3 Do muzyki.... Nie potrafie jej posluchać, nie przemawia do mnie
Pozdrawiam ^ ^

Hej, Każdy słucha tego co wpada mu do ucha:d Ale spróbuj posłuchać wykonawców pochodzących z Tajwanu:) Także pozdrawiaM

Offline

 

#15 2011-02-10 23:24:04

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: Hej

SasankaA napisał:

Także witam!) No to już mamy o czym porozmawiać jak słuchasz F.I.R. A ktory z ich kawałków jest Twoim ulubionym?

Szczerze Ci powiem, że nigdy nie umiem wybrać najlepszej piosenki, więc tu także ma to miejsce, ale lubię ten zespół, choć nie słucham dużo muzyki chińskiej, a jeśli już to raczej twórców muzyki instrumnetalnej.


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#16 2011-02-11 00:02:57

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: Hej

Juria napisał:

Szczerze Ci powiem, że nigdy nie umiem wybrać najlepszej piosenki, więc tu także ma to miejsce, ale lubię ten zespół, choć nie słucham dużo muzyki chińskiej, a jeśli już to raczej twórców muzyki instrumnetalnej.

Wiesz, nie wiem czy to przypadek, ale kogo polubię z branży chińskiej - są z Tajwanu... tj. F.I.R.) Ja odnosnie tego bandu też bym miła problem z NO.1. bowiem każdy kawałek ich jest inny, a jednocześnie coś je łączy spajając w jednolitą całość - i do tego większośc numerów jest b.dobra jeśli lubi się te klimaty.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl