#1 2009-10-17 20:15:26

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Seo Taiji.

http://i47.photobucket.com/albums/f152/jkim46215/seo-taiji2.jpg

Seo Taiji (Jung Hyun-Chul) urodził się 21 lutego, 1972 roku w Południowej Korei. Jako 14latek bywał w różnych rockowych kapelach, natomiast w wieku 17 lat, sądząc, że system nauki, jakiemu był poddany mu nie odpowiada i jedynie mąci umysły młodych ludzi, porzucił szkołę na rzecz kontynuowania kariery muzycznej. Wstąpił do kapeli o nazwie Sinawe, z której jednak odszedł już w 1991 roku i zaczął występować z zespołem Boys.
Ich pierwszy singiel Nan Arayo („I know”) okazał się niesamowitym hitem i przyniósł im wielką popularność. I tak, jak pierwsze utwory ograniczały się do popu, tak późniejsze przeobrażały się już w bardziej rockowe i coraz cięższe brzmienia (Hayeoga). Tak było do trzeciego albumu włącznie. Czwarty okazał się czymś na miarę rapu.
Jednakże w 1997 roku, Seo odszedł od Boys i na 2 lata całkowicie odsunął się od branży muzycznej, wyjeżdżając do USA, gdzie podjął się pracy.
Gdy wrócił, wydał swój pierwszy solowy album o nazwie Seo Tai-ji, co było niezbyt ustabilizowaną pod względem muzycznym mieszanką popowo-rockową. Nie przyniósł mu ogromnego sukcesu, jednakże Seo począł powoli wracać na scenę.
W 2000 roku wydał jedną ze swoich perełek, a mianowicie Ultramanię. Wszystkie utwory, jakie się znajdują na tym krążku mozna uznać wielkie hity, w szczególności tytułowa Ultramania, Orange, Feel the soul oraz Internet war. Mieszanka rockowo-metalowa, niezwykle wybuchowa, doprowadzająca słuchacza do szaleństwa.
W 2004 roku, Taiji wydał swój kolejny album, 7th Issue, jakkolwiek nie był to już taki boom jak w przypadku Ultramanii, krążek, moim zdaniem, również wart jest większej uwagi. Wystepują tu już znacznie lżejsze kawałki, mam na myśli Live Wire, Robot oraz October 4th, ale i nie brakuje czegoś ostrzejszego jak np. FM Business.

[Last.fm]

Ultramania
Juliet
Internet War
Heffy End
Watch Out


the black day still won't fade~

Offline

 

#2 2009-10-17 20:31:50

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Seo Taiji.

nie znam ;D musze obczaić

Offline

 

#3 2009-10-17 20:41:44

`Reikoo

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: Kilka już latek mam ^^

Re: Seo Taiji.

Musze obczaić xDD

Offline

 

#4 2009-10-17 20:50:22

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Seo Taiji.

Obowiązkowo! XD


the black day still won't fade~

Offline

 

#5 2009-10-18 14:35:39

Hisayuki

Użytkownik

Punktów :   

Re: Seo Taiji.

Nie znam go..
Szczerze mówiąc nie słucham Koreańskiej muzyki.
Zobaczyłam go przed chwilą na YT.
Wydaje się być fajny ^.^

Offline

 

#6 2009-10-18 14:46:17

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: Seo Taiji.

On jest fajny. Ba, nawet świetny XD
Polecam w szególności jego stare kawałki jak 'Ultramania'.


the black day still won't fade~

Offline

 

#7 2009-10-19 16:22:52

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: Seo Taiji.

klimat całkiem niezły, ale jakoś głos mnie nie przekonuje.

Offline

 

#8 2009-11-23 22:22:52

Lulish_D

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 17

Re: Seo Taiji.

Hm, słuchałam jego piosenek z czasów Seo Taiji and Boys, które są naprawdę super xD Więc przynajmniej te bardzo polecam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl