#1 2009-10-17 20:12:19

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

X JAPAN

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/20670/X+JAPAN.jpg



X Japan to legendarny już japoński zespół rockowy/speed/heavymetalowy, utworzony w Tokio w 1982 roku, rozwiązany 30 września 1997, a reaktywowany na przełomie lat 2007/8.



Obecni członkowie zespołu

wokal -Toshi (Toshimitsu Deyama)
instr. perkusyjne, instr. klawiszowe, aranżacje - Yoshiki (Yoshiki Hayashi),
gitara rytmiczna - Pata (Tomoaki Ishizuka),
gitara prowadząca - Sugizo (Sugihara Yasuhiro),
gitara basowa - Heath (Hiroshi Morie)

Byli muzycy:
gitara basowa - Taiji (Taiji Sawada),
gitara prowadząca - hide (Hideto Matsumoto) R.I.P.

Gitarzyści sesyjni:
Richard Fortus, Wes Borland



Historia



http://userserve-ak.last.fm/serve/_/336027/X+JAPAN.jpg
Okres indi (independent -niezależny od wytwórni):
Za rok powstania X (Japan) można przyjąć 1977 rok. Wtedy to też znajomi z przedszkola, Yoshiki Hayashi i Toshimitsu Deyama stworzyli zespół o nazwie ‘Naitsu’. Yoshiki był perkusistą, a Toshi zajął się gitarą. Stopniowo doszło do nich parę osób, i Yo zmienił nazwę na ‘X’. Z czasem Toshi przejął rolę wokalisty. Przez sześć lat grali dla zabawy, do roku 1983, kiedy to miał miejsce ich największy dotychczasowy występ.
Yo i Toshi postanowili po ukończeniu Awa High School związać się z muzyką, mimo że wokalista początkowo miał zostać lekarzem. Yoshiki miał duże poparcie ze strony matki która uważała, że syn najlepiej wie, co dla niego najlepsze. W 1984 dwóch panów przeprowadziło się w okolice muzycznej dzielnicy Tokio. Skład zespołu zmieniał się nieustannie, stali pozostawali jedynie wokalista i perkusista. W 1985 wydali swoje pierwsze demo, zawierające 5 utworów, a w czerwcu pierwszy singel ‘I’ll kill you’. W lipcu nagrali dwa utwory, które potem znalazły się na albumie ‘Heavy metal force III’ - ‘Vampire’ i ‘Break the darkness’. Do tej pory żadna wytwórnia nie była nimi zainteresowana, toteż Yo i Toshi założyli własną. Przedsięwzięcie to finansowała matka Yoshikiego, która sprzedała swój sklep. W ten sposób powstało Extasy Records. W kwietniu wydali singiel ‘Orgasm’. Nadal jednak żaden z gitarzystów i basistów nie pozostał na dłużej - dopóki nie pojawił się Taiji Sawada. Następnie Yoshi zaprosił Hideto Matsumoto - lidera zespołu Saber Tiger który coraz bardziej chylił się ku rozpadowi. Dzięki temu hide postanowił definytywnie rozwiązać kapelę oraz porzucił fach fryzjerstwa którego uczył się w Roppongi w czasie świetnosci Saver Tiger. Jakiś czas później przyłączył się do nich Tomoaki Ishizuka, zwany Pata - tak powstał pierwszy, stały skład X.

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/85836/X+JAPAN.jpg
Okres Extasy Records:
Rozpoczęły się trasy koncertowe. Po zarejestrowaniu jednego z koncertów (Bakuhatu-Sunzen gig) zaczęli pojawiać się w TV, radiu i prasie. Wtedy też zaczęto uważać na słabe zdrowie Yoshikiego - 23 listopada 1989 roku podczas ‘Rose & Blood Tour’ zasłabł na scenie i cała trasa została odwołana. Mimo to w lutym 1990 została wznowiona. Kolejne dwa lata były bardzo pracowite - grupa wydała kilka singli, wygrali konkurs na najlepszy zespół w Japonii, zaś sam Yoshiki wraz z Tetsuyą Komuro założył zespół ‘V2’ który zaowocował albumem ‘Yoshiki Selection’, będący składanką kilku kompozycji Yo które nie pasowały do image X’a.

http://userserve-ak.last.fm/serve/500/2416438/X+JAPAN+13.jpg
Okres „Universal/Sony BMG”
W 1992 roku Taiji opuścił zespół ze względy na różnice poglądowe na temat twórczości X’a który w oczach Taijiego za bardzo odszedł od swoich heavy/speed metalowych korzeni. W sierpniu pozycję basisty w zespole zajął Hiroshi ‘Heath’ More. W tym też roku przechrzcili się na ‘X-Japan’, gdyż ich nazwa zby często była mylona z amerykańskim klasykiem punk rocka. Przez następne lata zespół torował sobie drogę na scenie pop - mimo metalowego zacięcia zespół by się utrzymać na szczycie list przebojów musiał poddać się pewnym nurtom i trendom co prowadziło do coraz liczniejszych kłótni między Toshim a Yoshikim.
Kłótnie te spowodowały że w 1997 roku Toshi postanowił odejść z zespołu. Yoshiki stwierdził, że X-Japan jest związane nierozerwalnie z głosem Toshiego. Wkrótce po deklaracji Toshiego , Yo zwołał konferencję prasową na której ogłosił datę pożegnalnego koncertu - 31 grudnia 1997 roku.
Był to ostatni koncert na którym wystąpił hide.

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/27845481/X+JAPAN+May+2nd+Tokyo+Dome+Curtain+Cal.jpg
Okres „I.V.” (reaktywacja i nowy singiel)”
Zespół po reaktywacji nagrał nowy utwór, „I.V.”, który to znalazł się na ścieżce dźwiękowej amerykańskiego filmu „Saw IV” („Piła 4”). Zabieg ten pozwolił zespołowi na bardzo efektowny come-back, oraz zwrócił uwagę osób dotąd nieznających ich twórczości. Aktualnie grupa musiała odwołać trasę koncertową i przełożyć ją na przyszły rok ze względów zdrowotnych jednego z członków.

Offline

 

#2 2009-10-17 20:20:38

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: X JAPAN

W sumie to tylko piosenka I.V. tak baaaardzo mi się podoba. Inne to... hm. nie są w moim guście. Ale mam do nich szacunek jako do artystów, którzy wykreowali styl visual kei.


the black day still won't fade~

Offline

 

#3 2009-10-17 21:26:46

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: X JAPAN

często spotykana odpowiedź xD.
spodziewałam się

Offline

 

#4 2009-10-25 00:34:01

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: X JAPAN

No to ja będę troszkę inna. Niektóre piosenki są wspaniałe inne tylko  fajne. To zależy, ale najbardziej podoba mi się, a także porusza mnie piosenka "Forever love".  I oczywiście, jak większość mam wielki szacunek do tego zespołu.


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#5 2009-10-25 09:07:47

 Fuyuko

mistrz pretensji

Punktów :   
Wiek: 15

Re: X JAPAN

Aj tam Juria, ja też będę inna i fokle oryginalna.
Znam kilka ich piosenek, które automatycznie...odruchowo pokochałam.
Kurenai *-* zdecydowanie jest na pierwszym miejscu. Innej możliwości na dzień dzisiejszy nie widzę


Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Offline

 

#6 2009-10-25 18:24:47

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: X JAPAN

Bardzo miło mi to słyszeć. Większość osób ślepo idzie jedynie za nowymi zespołami, a X'a w ogóle nie znają.

Offline

 

#7 2009-10-25 19:07:12

 Fuyuko

mistrz pretensji

Punktów :   
Wiek: 15

Re: X JAPAN

Dla mnie to był początek.
i nawet jeśli nie znam wszystkich ich kawałków to jednak te które pokochałam dalej znaczą dla mnie tyle co rok temu.


Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Offline

 

#8 2009-10-27 13:59:55

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: X JAPAN

Dla wielu to był początek, co nie znaczy że ich słuchają
ale ja tam lubię i nie mam nic przeciwko gdy ktoś ich nie pochłania jak ja xDD

Offline

 

#9 2010-01-31 16:48:38

 melmo

tenshi to akuma ~ * ~ Terminal Young Thing

Punktów :   
Wiek: 29

Re: X JAPAN

X Japan są obok DeG pierwszym zespołem od którego poznałam jrock. bardzo ich lubię, cieszę się że wrócili, nawet jeśli nie mogę się zebrac i nagrac żadnego albumu.. byłam na ich koncercie 2008.03.28, niesamowite wrażenie!


mój blog ze zdjęciami Japonii
http://jewel-snake.blogspot.com

Offline

 

#10 2010-02-01 17:09:25

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: X JAPAN

*zazdrosci* kurde.... też bym chciała.
kojarzę Cię melmo... Asian Music się kłania ^___^

Offline

 

#11 2010-04-26 18:41:02

madhtsg

Użytkownik

Punktów :   

Re: X JAPAN

dla mnie są wspaniałym zespołem, mimo tego że wiele osób ma Tylko dla nich szacunek, bo nie potrafią znieść głosu Toshi'ego który mnie się osobiście przyznam podoba, Yoshiki wielki człowiek, nie wspominając o hideto, a co ja tam mówię - całe X jest wielkie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl