#1 2009-10-31 19:30:57

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

[K] ..ing

http://www.koreanmovie.com/upfile/photo_photo/simg/photo2865.jpg



KRAJ: KOREA
GATUNEK: DRAMAT

Niezwykły tytuł filmu jest niczym innym jak znaną większości uczących się angielskiego końcówką -ing, przy pomocy której tworzy się czas Present Continuous - czas dotyczący przede wszystkim teraźniejszości i najbliższej przyszłości - teraźniejszości, która dla głównej bohaterki ma dużo większe znaczenie niż dla większości ludzi. Min-a większą część swojego życia spędziła w szpitalu z powodu bliżej nieokreślonej, ciężkiej choroby (widz dowiaduje się jedynie, że dziewczyna urodziła się ze zdeformowaną ręką; z mniej lub bardziej czytelnych aluzji można wysnuć jednak wniosek, że choroba Min-y jest czymś więcej niż tylko deformacją). Dziewczyna przez chorobę, a może dzięki niej, nawiązała niezwykle silną i bliską relację ze swoją matką (Mi-Suk), która za wszelką cenę stara się, aby każda teraźniejsza chwila była dla Min-y wyjątkowa i niezapomniana. Chcę poświęcić dla niej wszystko. Pewnego dnia w ich życie wkracza młody fotograf Yeong-jae. Chłopak zauroczony dziewczyną pragnie, pomimo początkowych oporów, zdobyć jej przyjaźń, która później, ku radości Mi-Suk, przeradza się w młodzieńczą miłość. Wbrew chorobie, wbrew nieuniknionej przyszłości. Wkrótce cała trójka planuje wyprawę na Hawaje. Tylko czy dane będzie im wybrać się w tę podróż? Jak potoczą się losy Min-y?



Film warty polecenia, pełen emocji i uczuć.
Pięknie ukazuje walkę z chorobą. Warty obejrzenia

Ostatnio edytowany przez Saki (2009-10-31 19:32:07)

Offline

 

#2 2010-03-29 22:14:46

Megami

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 18

Re: [K] ..ing

O, nie słyszałam o tym.
Będę musiała się za to zabrać ^o^

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl