#1 2010-04-08 20:57:03

 Juria

`honorable law

Punktów :   

[J] Moda

Jak wiadomo w Polsce zasłynęła wśród młodzieży, chociaż nie jest ona tak powszechna jak się nam wydaje. Przynajmniej mi nie udało się nikogo spotkać, kto by znał czy też ubierał się w jakimś stylu tudzież subkulturze pochodzącej z kraju jena. Nie mniej jednak jest obecna. Posiadacie jakieś swoje ulubione, które może Was inspirują do własnego ubioru, a może jest jakiś który uważacie za brak gustu i dobrego smaku? Aby Wam trochę przybliżyć, niektóre typy dołączam obrazek. Nie chce ich charakteryzować, bo to widać dokładnie na obrazkach.

Viusal Kei
http://www.harajukustyle.net/pics/visual_kei.jpg
Gotyckie lolity
http://www.harajukustyle.net/pics/gothic_lolita.jpg
Decora & Kawaii
http://www.harajukustyle.net/pics/kawaii.jpg
Gonguro & Kagal
http://www.harajukustyle.net/pics/ganguro_girls.jpg
Cosplay
http://www.harajukustyle.net/pics/cosplay.jpg

Opisy znajdziesz w języku angielskim na Harajuku style, skąd pochodzą obrazki.

Oczywiście są to zapewne nie wszystkie dżapońskie style, jeżeli znacie jakieś, to zamieście obrazek i nazwę. Co sądzicie, o tej formie zabawy?

Ostatnio edytowany przez Juria (2010-04-08 21:01:51)


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#2 2010-04-08 21:32:56

Natsuko

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 15

Re: [J] Moda

Ahh.. Uwielbiam japońską modę!!! Dzieciaki z Harajuku mają tak niesamowite pomysły! Oglądając zdjęcia poprzebieranych nastolatków stamtąd nauczyłam sie jednego: nie patrzę, że coś na początku dziwnie wygląda. efekt końcowy może być o niebo lepszy, czego często niestety nie rozumie moja rodzina. no cóż.. x33


Wiewiórka, i lisek, i zając. Futrzane ogonki mają
Tylko biedronka nie am ogonka. Niema ogonka biedronka
Koguty bociany i wrony. Pierzaste mają ogony
Tylko biedronka nie ma ogonka. Nie ma ogonka biedronka

Offline

 

#3 2010-04-08 22:08:41

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: [J] Moda

Polska to kraj niestety nietolerancyjny, więc nie spodziewajmy się wkrótce czegoś podobnego u nas. Moja nauczycielka od geografii dobrze kiedyś powiedziała: nasz naród dopiero uczy się tolerancji, z czym pewnie każdy z Was się zgodzi.
Jeśli chodzi o moją opinię na temat japońskich stylów to nie potrafię zrozumieć Gonguro & Kagal. Kojarzy mi się to z tandetą oraz z przedobrzeniem z solarium. Sama nigdy bym się na coś takiego nie zdecydowała. Choć mam nadzieję, że zwolennicy tego stylu nie korzystają z solarium, a jedynie nadmiernie używają kremów brązujących. Visual kei jest stylem, który lubię najbardziej. Biała cera, wymyślne stroje i to coś przyciągnęło moją uwagę po raz pierwszy. Gotyckie lolity oraz Decora & Kawaii to z pewnością style nie dla mnie. Aczkolwiek nie mam nic przeciwko ich fanom. Cosplay jest fajny jak się na niego patrzy, ale jak już samemu trzeba się tym zająć to czasem opadają ręce, nerwy siadają, a później witają nas ludzie z kaftanami, tak, perspektywa zaiste interesująca.


the black day still won't fade~

Offline

 

#4 2010-04-09 15:57:43

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: [J] Moda

Szczerze napisawszy to mi również nie odpowiada ten dziwny styl, bo nie ma w tym nic co by przyciągało uwagę, jednakże gusta są różne, a w Japonii o oryginalność trudno, ale nie wyszłabym tak na ulicę , nawet jeśli było by u nas to powszechnym zjawiskiem. Cenie sobie styl viusal Kei i oczywiście gothic lolita. Najbardziej przypadły mi do gustu ze względu na ich klimat. Natomiast Cosplay, cóż miła odskocznia od szkolnego życia, ale znacznie wole te azjatyckie, europejczycy dziwnie w tym wyglądają. xD Co do Kawaii i Decora, tez nie potrafię zrozumieć, mnóstwo spinek na głowię i wsio. Żadnego przykładania się. -.-

Podoba mi się jeszcze zwykły styl ubioru japonek, bo jednak on się różni trochę od naszego. Sami popatrzcie. -> Kilk ^^


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#5 2010-04-09 22:35:58

 Suriko

masochist shadow

Re: [J] Moda

Ja się staram nosić na visual kei lub oshare kei.W miarę możliwości oczywiście.Jednak ze względu,że mieszkam w Polsce prezentuję lekko te dwa style.

PS Co do fotek...śmiech mnie ogarną,gdy zobaczyłam fotkę Bou-sama w stylu visual kei.On był czystym oshare kei^^


"Ah kizuna ga hodokete yuku koto nante Angai kantan na mono kamo ne
Ah hodoketa kizuna wo musubu koto wa igai to muzukashii"

Offline

 

#6 2010-04-10 10:34:25

 Nako

j-świrek

Punktów :   
Wiek: 17 jeszcze

Re: [J] Moda

Gonguro & Kagal- od zawsze staralam sie unikac ich zdjęć, bo tego ja po prostu nie rozumiem
Visual Kei- lubie patrzeć na nich, bo ich pomysły z ciuchami i fryzurami są świetne po prostu
Decora Kawaii- Oczopląsu tego negatywnego czasami dostaję, , ale pomyły tez maja ciekawe i niektóre rzeczy mi się podobają
Gothic Lolita - zawsze mi się podobały, szczególnie w wersji biel ^^ Maja fajne sukienki, dodatki i jedyne czego nie trawię to parasole
Na a Cosplay to mi sie kojarzy tylko z jakimiś zjazdami, festiwalami i w ogóle, nie wiem czy na ulicach tez tak na codzien chodzą, jeśli tak, to dla mnie za dużo....

Ja nie nosze sie w zadnym z tych stylów, ale najbardziej mi się właśnie wspomniane przez Jurię zwykłe stroje podobają (efekt dram). Często sobe na yesstyle siedzę, takie fajne ciuszki tam mają.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl