#1 2009-10-17 20:55:05

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

BoA

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/27533459/BoA+++Gap.png


Boa (skrót od Beat of Angel) - jej pełne imię i nazwisko to Boa Kwon, koreańska piosenkarka pop, urodzona 5 listopada 1986 roku w Guri.

Mając 11 lat zaprezentowała się na przesłuchaniu zorganizowanym przez SM Entertainment, po krótkim czasie rozpoczęła przygotowania do swojego debiutu. Musiała ćwiczyć taniec, śpiew, a także naukę języka japońskiego. Zadebiutowała w wieku 13 lat albumem ‘ID; Peace B’. Jego sprzedaż była dobra,a sam album otrzymał pozytywne recenzje. BoA zaczęła się przygotowywać do swojej kariery w Japonii. W 2001 roku wydała swoje pierwsze japońskie single: ‘ID Peace B’, ‘Amazing Kiss’, ‘気持ちわつたわる’ (Kimochi wa Tsutawaru). Single znalazły się na dobrych pozycjach w Oricon'ie. Debiutancki album w Japonii, ‘Listen to My Heart’ okazał się przełomem w jej karierze. Trafił na 1 miejsce w liście Oricon'u. Sprzedał się w ilości okoła miliona egzemplarzy. Tego też dnia piosenkarka wydała singiel ‘Every Heart ~ミンナノキモチ~’ (Every Heart ~minna no kimochi~). Tytułowa piosenka była endingiem do popularnej serii anime, ‘InuYasha’, a singiel załął 10 miejsce na liście Oricon.

Następne albumy, zarówno koreańskie (‘Jumping Into the World’, ‘No.1’, ‘Miracle’, ‘Atlantiss Princess’, ‘Shine We Are!’), jak i japońskie (‘Valenti’, ‘Love&Honesty’) odniosły wielki sukces. BoA otrzymała za nie wiele nagród, także wyniki sprzedaży były zadowalające. Przełom nastąpił wraz z 4 koreańskim albumem, ‘My Name’, który przyciągnął uwagę głównie znaczącą zmianą stylu BoA. W roku jego wydania kończyła 18 lat i pokazała to na nim- był znacznie bardziej dorosły od poprzednich, gdzie BoA była słodką dziewczynką. Mimo tak znaczącej zmiany, album sprzedał się dobrze, był także wielokrotnie nagradzany.

Na początku 2005 roku BoA wydała swoją pierwszą japońską kompilację - ‘Best of Soul’. W samej Japonii sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, co uczyniło BoA pierwszym azjatyckim artystą spoza Japonii, któremu udało się tego dokonać. Jej następny singiel, ‘Do the Motion’ uzyskał 1 miejsce na Oricon Single Chart, przez co została pierwszą artystką spoza Japonii, której to się udało w ciągu ostatnich 21 lat. Niestety, późniejszym singlom nie udało się powtórzyć sukcesu, jednak BoA była głównie skoncentrowana na promocji 5 koreańskiego albumu, ‘Girls on Top’.

W roku 2006 BoA była praktycznie nieobecna na rynku muzycznym w Korei (wydała jedynie single ‘Everlasting’ i ‘Key of Heart’), wydawała głownie w Japonii. Rozpoczęła od singla ‘Everlasting’, by w lutym wydać 4 japoński album ‘Outgrow’, które sprzedały się dosyć słabo. Pod koniec września rozpoczęła akustyczną trasę, ‘BoA the LIVE’. W listopadzie wydała ‘Winter Love’, któremu udało się sprzedać w wiekszej ilości niż ‘Do the Motion’. Jednocześnie 5 listopada BoA skończyła 20 lat, co oznacza, że według japońskiego prawa była pełnoletnia. Oznaczało to, że ‘Winter Love’ to ostatni nastoletni singiel BoA.

Mimo stosunkowo słabej sprzedaży ciężko nazwać ten rok straconym. W kwietniu 2006 roku pojawiła się w kampani reklamowej Levi’s na Taiwanie wraz z aktorem Edisonem Chen, a latem podpisała kontrakt z firmą Olympus na reklamę ich aparatów fotograficznych (Olympus Myu). Pojawiła się także w filmie poprzez koreańską i japońską wersję filmu ‘Skok przez Płot’, gdzie podkładała głos pod jedną z postaci. W związku z tym pojawiła się na festiwalu filmowym w Cannes obok Avril Lavigne czy Bruce’a Willisa. W listopadzie udzieliła wywiadu w ‘Talk Asia’ emitowanym przez CNN International na całym świecie.

Rok 2007 rozpoczęła od wydania 5 japońskiego albumu, ‘Made in 20’. Mimo debiutu na 1 miejscu Oricon Charts był to najgorzej sprzedający się album w karierze BoA. W marcu rozpoczęła trasę mającą za zadanie promować album, DVD z koncertem zostało wydane na początku sierpnia.

Obecnie BoA wydała ponad 20 singli i ponad 10 albumów (w Korei i Japonii). Brała udział w kampaniach reklamowych i społecznych (np. promującej badania wykrywające raka piersi). Mimo, że jako artystce nie powadzi jej się już tak dobrze jak dawniej, pozostaje jej życzyć jeszcze większej ilości udanych piosenek oraz trzymać kciuki za jej dalszą karierę ^^

Jest jedną z dwóch nie-japońskich piosenkarek, które sprzedały miliony albumów w Japonii.

[żródła: last.fm + własne opinie.]

Offline

 

#2 2009-10-17 21:05:57

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: BoA

Zasatanawiam się od dłuższego czasu jaki kraj BoA reprezętuje muzycznie, bo wydaje albumy i single w języku koreańskim jak również w japońskim. Ktoś mnie oświeci?
W każdym razie słyszałam tylko jedną jej piosenke. Ma nawet fajny głos, ale jednak to nie dla mnie XD


the black day still won't fade~

Offline

 

#3 2009-10-17 21:15:47

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: BoA

jest koreanką, ale próbuje robić karierę w JP. w sumie trudno powiedzieć xD

Offline

 

#4 2009-10-17 21:23:17

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: BoA

Hm. Kiedy pierwszy raz spotkałam się z nią sądziłam, że reprezentuje Japonie, ale niedawno przeczytałam, że jednak jest przedstawicielką Korei. Ugh. >.<


the black day still won't fade~

Offline

 

#5 2009-10-17 21:23:55

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: BoA

Wielu tak myślało..w końcu większośc piosenek śpiewa po JP.

Offline

 

#6 2009-10-17 21:40:33

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: BoA

Muszę się przyznać, że nie słyszałam jej po japońsku jedynie po angielsku. Eh. Kiedyś będę musiała to nadrobić.


the black day still won't fade~

Offline

 

#7 2009-10-17 21:45:34

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: BoA

Mimo wszystko to wciąż pop. Nie mój gatunek, choć czasem moge posłuchać.

Offline

 

#8 2009-11-23 22:20:19

Lulish_D

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 17

Re: BoA

Niektóre jej piosenki są naprawdę dobre. Mi np. najbardziej przypadły do gustu te po angielsku... oraz z czasu kiedy śpiewała w Anyband.

Offline

 

#9 2009-12-28 14:10:37

tox

Użytkownik

Punktów :   

Re: BoA

Bóła jest superślicznasłodkaemejzingiwogóleomg <3
Nie słucham za często, ale jak mi zacznie chodzić po głowie jakaś z jej piosenek, to potrafię słuchać kilka dni xd
Poznałam ją w języku angielskim z albumem BoA, w którym to się zakochałam za sprawą piosenki Eat You Up~, potem ściągnęłam jeszcze The Face, a potem mi się znudziła na długi czas XD
Ale lubię ją nadal~

Offline

 

#10 2010-03-29 22:05:00

Megami

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 18

Re: BoA

Lubię tylko jedną piosenkę Eat you up. Reszta jakoś mi nie podeszła...

Offline

 

#11 2011-02-08 13:02:16

 SasankaA

Użytkownik

Punktów :   

Re: BoA

Nie jestem fanką BoA, ale... jest już sporo lat na rynku - więc chylę czoła!

Jak dla mnie jest albumy sa lekkie, przyjemne i od czasu do czasu można sobie jej posłuchać. Ale przynajmniej dla mnie nie ma żadnego takiego super magnetycznego numeru do którego zawsze by mnie ciągnęło. Choć... jest taki jeden kawałek - słodki, magiczny... Winter Love!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl