#1 2010-05-12 19:22:59

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

[J] Wyznania gejszy

http://ir.i.wp.pl/r?id=d14yMTQ7dV5odHRwOi8vZ2V0LTIud3BhcGkud3AucGwvP2E9NjU0OTU2OTMmZj0wMC8wMC8xRS8wMDAwMUVGNl9vcmlnaW5hbF9FQTBBQzZFODk2OEEzNDk2LmpwZztxXjAuOTttXmZhbHNlO2NeZmFsc2U7c15rc2lhemtp

Młoda japońska dziewczyna zostaje sławną gejszą i przeżywa wielką miłość. Jej niezwykła opowieść, pełna humoru, patosu i niezapomnianych charakterów - to głośny literacki debiut amerykańskiego pisarza, bogaty wiedzą historyczną i obyczajową. Filmową adaptację książki, fenomenu wydawniczego ostatnich lat, przygotowuje Steven Spielberg.
Oczami Sayuri śledzimy jej edukację jako gejszy: naukę tańca, muzyki, noszenia kimona, sztuki nakładania makijażu i układania włosów, nalewania sake. Obserwujemy niezwykły świat, gdzie dziewictwo dziewczyny jest towarem sprzedawanym na licytacji temu, kto zaoferuje najwięcej; świat, w którym kobiety są szkolone w sztuce uwodzenia bogatych i wpływowych mężczyzn, a miłość uchodzi za iluzję.

[wp.pl]


the black day still won't fade~

Offline

 

#2 2011-03-01 20:41:37

 Mekare

Moderator

Punktów :   
Wiek: 19

Re: [J] Wyznania gejszy

hm. książkę przeczytałam już jakiś czas temu, więc moje wrażanie jej dotyczące do najświeższych już nie należą.  czy mi się podobała? i tak i nie. były rozdziały, które ciążyły mi okrutnie i nie mogłam przez nie przebrnąć i były takie, które wręcz połykałam. początek książki mnie męczył, rozterki małej dziewczynki, jej wybory, choć czasami dramatyczne drażniły mnie, choć właściwie nie umiem wytłumaczyć dlaczego. Całe jej życie było podporządkowane jednemu człowiekowi, jej jedynej prawdziwej miłości - prezesowi, co wydawało mi z grubsza nierealne, gdyż zakochała się jako dziecko. koniec mnie rozczarował, bo o ile cała książka wydaje się być autentyczną biografią, a narrator wydaje się znać bohaterkę osobiście, tak nie jest.  jeśli jeszcze ktoś pokusił się o przeczytanie tej książki, chętnie poznam Wasze odczucia.


Hey God! Are you ready?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl