#1 2009-10-19 17:27:42

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

hide

http://userserve-ak.last.fm/serve/_/26197203/hide+127.jpg

Swój pierwszy kontakt z rockiem zawdzięczał przyjacielowi, który pokazał mu album „Alive II” zespołu KISS. Wkrótce potem otrzymał od babci używaną gitarę - model Gibson Les Paul Deluxe. Będąc w jedenastej klasie założył swój pierwszy zespół - Saber Tiger. W 1986 r. zespół zmienił nazwę na Saver Tiger. Kapela nigdy nie miała stałego składu. 28 stycznia 1987 roku Saver Tiger dał swój ostatni występ w Meguro Rokumeikan, po czym grupa rozwiązała się.

W czasach świetności Saver Tiger Hideto uczył się fachu fryzjerstwa w Roppongi. Porzucił tą profesję w 1985 roku i dołączył do nowo powstałego zespołu X. Razem z Toshim, Yoshikim, Patą i Taijim stał się gwiazdą japońskiej sceny muzycznej. Dopiero wówczas talent Hideto zaczął się ujawniać. Hide napisał wiele utworów dla X Japan. Jego zachowanie na scenie uczyniło go ulubieńcem fanów.

5 sierpnia 1993 roku rozpoczął solową karierę - na początku wydał dwa single („Eyes Love You” i „50% & 50%”) oraz jeden album („Hide Your Face”). Single zajęły kolejno 3 i 6 miejsce, a album 1 miejsce na liście Oricon (największa japońska lista przebojów - bycie w pierwszej dziesiątce jest ogromnym sukcesem). W następnym latach hide wydał wiele singli i kolejne dwa albumy - „Psyence” i „Tune-Up”. Założył studio nagraniowe oraz firmę ‘LEMONed’ skupiającą grupy grające w podobnym stylu.

W 1996 hide rozpoczął projekt Zilch. Projekt powstał w czasie pobytu Hideto w Los Angeles. Razem z amerykańskimi muzykami hide chciał zdobyć rzeszę fanów z całego świata.

W 1997 roku X-Japan zakończyło działalność, co boleśnie dotknęło hide, który mówił, że „X-Japan było jego życiem”. Po rozpadzie grupy Hide popadł w depresję, czuł się bezużyteczny, zaczął coraz więcej pić. Powołał do życia zespół Spread Beaver, w którym grali z nim w czasie jego kariery solowej. W styczniu 1998 Spread Beaver wypuściło swój pierwszy singel - „Rocket Dive”. Na kilka dni przed premierą drugiego singla - „Pink Spider”, świat obiegła wiadomość, że Hideto ‘hide’ Matsumoto nie żyje.

W nocy 1 maja 1998 roku, brat hide wraz z przyjaciółką, przyprowadził mocno pijanego Hideto do jego apartamentu. Położyli Hideto do łóżka i wyszli. Gdy po kilku godzinach kobieta wróciła, znalazła go w łazience, z ręcznikiem owiniętym wokół szyi i przywiązanym do klamki. Mimo szybkiej reakcji kobiety i natychmiastowego zawiadomienia pogotowia, hide zmarł w karetce 2 maja 1998 o godzinie 8:52. 7 maja w Tsukiji Hongan-ji odbył się pogrzeb Hideto. W tym samym roku Spread Beaver wypuściło album „Ja,Zoo”, na którym znalazło się kilka utworów, w których tworzeniu miał udział hide. W tym samym roku grupa rozpoczęła trasę koncertową bez swojego wokalisty i lidera. Wszystkie koncerty odbyły się przed kompletem publiczności.



http://i34.tinypic.com/7300nr.jpg






























Albumy

  * Hide Your Face (23 lutego 1994)
  * Psyence (2 września 1996)
  * Ja, Zoo (21 listopada 1998)

Single
   
  * "Eyes Love You" (5 sierpnia 1993)
  * "50% & 50%" (5 sierpnia 1993)
  * "Dice" (21 stycznia 1994)
  * "TELL ME" (24 marca 1994)
  * "Misery" (24 czerwca 1996)
  * "Beauty & Stupid" (12 sierpnia 1996)
  * "Hi-Ho"/"Good Bye" (18 grudnia 1996)
  * "Rocket Dive" (28 stycznia 1998)
  * "Pink Spider" (13 maja 1998)
  * "Ever Free" (27 maja 1998)
  * "Hurry Go Round" (21 października 1998)
  * "In Motion" (10 lipca 2002)

Kompilacje

  * Tune Up (21 czerwca 1997)
  * Tribute Spirits (1 maja 1999)
  * Best: Psychommunity (2 marca 2000)
  * Psy Clone (22 maja 2002)
  * Singles - Junk Story (24 lipca 2002)
  * King of Psyborg Rock Star (28 kwietnia 2004)
  * We love hide
(2 maja 2009)[/size]

   WE LOVE HIDE <3

Ostatnio edytowany przez Saki (2009-11-14 14:24:06)

Offline

 

#2 2009-10-29 15:13:57

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: hide

Zastanawiam się czemu nikt jeszcze nie poświęcił temu artyście uwagi, nie udzielając żadnego komentarza. Ale mniejsza z tym. Jak pewnie większość osób, które są zagłębione w J-rocku. Podziwiają ów Pana. - ja również. Kocham jego głos i grę na gitarze. Jest moim faworytem z X-Japan. Jeśli chodzi o utwory ubóstwiam: Pink Spider, Tell Me, Flame.


WE LOVE HIDE <3


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#3 2009-10-29 16:23:24

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: hide

wielkie arigato, że ktoś się wypowiedział. ja nie wspominam. cenię chole^nie ;D proste.

Offline

 

#4 2009-10-29 19:18:21

 Fuyuko

mistrz pretensji

Punktów :   
Wiek: 15

Re: hide

Zgadzam się z Kat...
Ja jeszcze raczkuję więc...
Jedyne co mogę powiedzieć, to to co inni już wspomnieli.
Cenię i szanuję


Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Offline

 

#5 2009-12-04 20:18:43

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: hide

czy wszyscy są tak zieloni jesli chodzi o hide? ^^ czy nikt nie chce sie wiecej wypowiadac?

Ostatnio edytowany przez Saki (2009-12-04 20:19:07)

Offline

 

#6 2009-12-04 21:42:48

 Juria

`honorable law

Punktów :   

Re: hide

Raczej, to lęk przed tym, że coś źle o nim napiszą. To naturalne. Ja się nie boje o nim pisać. o.O


Dlaczego tak jest? Mimo, że cie nie znam moje serce cierpi.
  Nie rozumiem tego, ale 'Kocham Cie'.
`Wspomnienia` patrzenia na ciebie powodują gehenne.
」」

Anata no tome no kono Inochi ~ theGazettE

Offline

 

#7 2009-12-06 08:53:32

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: hide

Lęk? dlaczego?
nie ma przeciez podstaw do strachu.

Offline

 

#8 2009-12-13 14:38:08

Saki

hide-lover.

Punktów :   
Wiek: juu-roku.

Re: hide

http://i46.tinypic.com/2qdn8sh.jpg

DZIŚ SĄ URODZINY HIDE <333333333333333333
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :3
AISHITERU YO.

JAKBY CO CZYTAĆ MOJA NOTKĘ  (PO ANG) http://www.photoblog.pl/sakichan/53759061

Offline

 

#9 2009-12-13 22:06:36

Natsuko

Użytkownik

Punktów :   
Wiek: 15

Re: hide

tiaaaaaaaaa! Naj! Naj! hide-sama! 
Wiecie co.. moja koleżanka też ma dziś urodziny.. i przyjaciółka jeszcze.. x33


Wiewiórka, i lisek, i zając. Futrzane ogonki mają
Tylko biedronka nie am ogonka. Niema ogonka biedronka
Koguty bociany i wrony. Pierzaste mają ogony
Tylko biedronka nie ma ogonka. Nie ma ogonka biedronka

Offline

 

#10 2009-12-13 22:13:24

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: hide

Wszystkiego najlepszego Hideto.


the black day still won't fade~

Offline

 

#11 2010-04-04 23:38:58

San

Użytkownik

Punktów :   

Re: hide

Mało się napisaliście o Hide, nie ma co. Temat na żywca skopiowane z Wikipedii? xD Dla uzmysłowienia napiszę, że Hideto jest moim Bogiem, więc troszeczkę się rozpiszę...

Hide był cudownym człowiekiem, ale to tak na wstępie.  Zawsze wyprzedzał czasy za jego żywota, i wszak imponowało to ludziom. Nawet teraz ludzie uważają, że jego piosenki wyprzedzają te czasy. Zawsze pisał cudowne piosenki, nie ważne czy była to wolna czy też i agresywna piosenka, czy w kółko powtarzające się te same słowa czy też i nie - każda umiała pod-pasować człowiekowi. Moimi ulubionymi są między innymi Pink Spder, Sasha, Hurry Go Round, Rocket Dive.  Dodam jedynie też, że uwielbiam różową czuprynę Hide, co widać na moim pulpicie. xD'
Ykhm, ogółem jestem jego fangirl'ką. Czy wy też nie cierpicie 8:52? O!, jak macie zamiar spędzić kolejną rocznicę śmierci tego wspaniałego muzyka? 

Na zawsze pozostanie w naszych serduszkach. o! WE LOVE YOU, HIDE

Ostatnio edytowany przez Chocoletta (2010-04-05 19:52:20)


Ima kimi kure ira tomeru
Jitta somu okaeru tsumitou
Suku mono meru teru hira mou
Mimi kono koro yumi tomare

Offline

 

#12 2010-04-05 11:14:37

 Katka!

'Kopia Kai'a' - by Lil.

Punktów :   

Re: hide

hide nie "Hide" jak już z wielkiej litery to raczej Hideto god damn it!
A co do wypowiadania się o nim to ja jestem zdania że i 10 lat studiowania o nim wszystkich informacji jakie można znaleźć nie wystarczy aby zrozumieć chociaż w połowie jego twórczość więc nie chcę obrazić pamięci o nim i dlatego nie dyskutuję na jego temat. W końcu żeby kochać i wielbić jakiegoś artystę trzeba przynajmniej większość jego tekstów rozumieć a ja niestety nie znam japońskiego a nie wszystkie angielskie i polskie tłumaczenia są dostępne w internecie

Och a co do  tematu "na żywca zerżniętego z wikipedi" wstawia się raczej rzetelne i sprawdzone informacje więc wikipedia jest chyba jak najbardziej na miejscu o.O

Ostatnio edytowany przez Katka! (2010-04-27 17:33:21)


http://img202.imageshack.us/img202/129/tsurugak.jpg
http://games.onego.ru/lastfm/black/Catrysia.png
http://img716.imageshack.us/img716/7199/endor.jpg

Offline

 

#13 2010-04-05 19:53:03

 Chocoletta

Administrator

Punktów :   

Re: hide

San - punk 11 regulaminu proszę przeczytać.


the black day still won't fade~

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl